Konuşmacılar

Etkinlik konuşmacılarımız

Prof. Dr. İlber ORTAYLI Türk Tarih Profesörü

1947 yılında Bregenz, Avusturya`da bir göçmen kampında Kırım Tatarı bir ailenin çoçuğu olarak dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini İstanbul ve Ankara’da tamamladı. 1965’te Ankara Atatürk Lisesi’nden mezun oldu. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi (1968) ile Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Tarih bölümünü bitirdi. Viyana Üniversitesi’nde Slavistik ve Orientalistik okudu.

Yüksek lisans çalışmasını Chicago Üniversitesi’nde Prof. Halil İnalcık ile yaptı. Ankara Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden “Tanzimat Sonrası Mahalli İdareler” adlı tezi ile doktora derecesi aldı (1978), “Osmanlı İmparatorluğu’nda Alman Nüfuzu” adlı çalışmasıyla da doçent (1979), 1989’da profesör oldu.

Events:
Söyleşi

Hakan BİLGİN Tiyatro ve Sinema Oyuncusu

1967 yılında Samsun da doğmuştur. Evli ve Derin adında bir oğlu bulunmaktadır. Ortaokulda iken Ordu Belediyesi Karadeniz Tiyatrosunda ilk sahne deneyimi gerçekleşmiştir.Üniversite yıllarımda da amatör tiyatro çalışmalarım devam etmiştir.
Ordu lisesi ardından izmir 9 eylül ünüversitesi işletme fakültesini bitirmiş olup, 1990 yılında Ortaoyuncularla profesyonelliğe adım atmıştır.
1990-1996 yılları arasında ”Güle Güle Godot”, ‘Seyircili Seyir Defteri’, ‘Köhne Bizans Operası’, ‘Üç Kurşunluk Opera’ adlı oyunlarda oynamıştır. İlk kez 1998-1999 sezonunda ‘Biz Evrimi Çok Sevmiştik’ adlı oyunla katıldığı e.s.e.k tiyatro topluluğunun ‘Üçüncü Türden Yakın İlişkiler’ oyununda da rol almıştır.
1999-2000 sezonunda ise Beşiktaş Belediye Tiyatrosu bünyesinde ‘Yaygara’ adlı oyunda oynadım. Daha sonra orta oyuncularda ,”uzun donlu kişot” isimli oyunla tekrar yer almıştır. E.s.e.k.’ le daha sonra “3. tür 2”,”27 numara”, “ tanrım beni baştan yarat”,”kaygan zemin” ve su an oynanılan “3.tür başlangıç” oyunu ile tiyatro çalışmalarına devam etmektedir…televizyonda ise ‘Yılan Hikayesi” ve “Aşkım Aşkım”,dizileri ile başlayan daha sonra “Alacakaranlık” , ”Baba” ‘Efsane’ “açık mutfak”,”her şey yolunda merkez” gibi bir çok tv dizisinde yer almıştır.
Sinema filmi olarak; “Eşkıya”,”Recep İvedik” ”Avanak kuzenler”,”çakallarla dans”1, 2,3,4 de yer almıştır. Fox tv de “Gece Gece Hakan Bilgin” tv programını sunmuştur. TOÇEV’le 16 sene önce tanışmış olup, gönüllü olarak çocuk tiyatrolarında çalışmaya başlamıştır. Şu anda TOÇEV’de profesyonel olarak çalışmaya devam etmektedir.

Gökhan MÜFTÜOĞLU Gri Koç – Eğitim Koçu

Gri Koç, 17 Mart 2013 tarihinde Profesyonel Eğitim Koçu olarak yolculuğa başlamıştır. O günden bu yana Türkiye’nin tüm illerinde okullara, üniversitelere, kolejlere, belediyelere, kent konseylerine; motivasyon, kariyer ve iletişim üzerine 300’ü aşkın seminer vermiş, hala seminer vermeye devam etmektedir.

 

Prof Dr. Oğuz ÖZYARAL Farmasötik Mikrobiyoloji Doktoru

İstanbul, 22 Temmuz 1956 doğumlu Oğuz Özyaral Lisans Eğitimini 1979 yılında İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesinde tamamlamıştır.

İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadı Enstitüsü’nde 1988 yılında “İşletme İktisadı İhtisası” yapmıştır.

Mikrobiyoloji Yüksek lisansını 1989 yılında “Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Mikrobiyoloji Anabilim Dalı”nda tamamlamış ve Hollanda Kraliyet Akademileri CBS Enstitüsü tarafından yüksek başarı ile onurlandırılmıştır.

İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Yönetimi ve Organizasyonu Bölümünde “Hastane ve Sağlık Kuruluşları Yönetimi”nde yüksek lisans ve ayni yıl İstanbul Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Mikrobiyoloji Anabilim Dalında ise Doktora çalışmalarını tamamlamış ve “Farmasötik Mikrobiyoloji Doktoru” ünvanını almıştır.

Events:
Başarının Sırrı Sende Saklı

Burak KILANÇ Eğitim Uzmanı

1970 Ankara doğumlu olan Burak Kılanç, 1981 – İstanbul, Laleli, Koca Ragıp Paşa İlkokulu, 1988 – İstanbul (Erkek) Lisesi, 1993 – Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü, Lisans, 1996 – Boğaziçi Üniversitesi, İnşaat Mühendisliği Ana Bilim Dalı, Lisansüstü, 1996 – Londra Üniversitesi, Imperial College, CARE, Lisansüstü ve 1997 – İstanbul Üniversitesi, İşletme İktisadı Enstitüsü, Finans Yönetimi, Lisansüstü mezunudur.
1993-1995 arasında Boğaziçi Üniversitesi’nde araştırma görevlisi, 1996-1997 arasında İstanbul Sanayi Odası’nda uzman olarak çalışmıştır.
Kurucu akademik kadronun bir üyesi olarak 1 Ekim 1997’de çalışmaya başladığı İstanbul Kültür Üniversitesi’nde 1999-2012 yılları arasında ArGe Merkezi’nin yöneticisi olarak görev yapmıştır. 1 Ocak 2013 – 31 Ağustos 2014 tarihleri arasında ise üniversitenin Genel Sekreteri olarak çalışmıştır.
1 Eylül 2014-31 Ağustos 2016 tarihleri arasında Nişantaşı Üniversitesi’nde İcra Kurulu Üyesi olarak görev almıştır.
Öncelikli uzmanlık/çalışma alanı yükseköğretim yönetimi ve pazarlamasıdır.
Mühendislikte çizim, mühendislik ekonomisi, standartlar-kalite-akreditasyon, entegre yönetim sistemleri, lisans ve lisansüstü seviyede verdiği derslerdir.
Burak KILANÇ, DoğruTercih Projesi’nin yaratıcısı olmasının yanı sıra dönem dönem CNN Türk, Habertürk, NTV ve SkyTürk kanallarında uzman moderatörlük ve Ulusal gazetelerde eğitim ve köşe yazarlığı yapmıştır.
2016 senesinde hayata geçen ve Türkiye Yükseköğretim Sistemi’nin verilerinin işlenmiş bilgiye dönüştürülerek kamuoyu ile paylaşıldığı, milyonlarca aday öğrenci için başvuru kaynağı olan YÖK Atlas Sistemi’nin oluşturulmasında, veri tabanı ve yazılım tasarımı, analizi, işlenmesi yönetimi ve iletişimi konularından proje yürütücüsü ve danışman olarak YÖK Başkanlığı tarafından görevlendirilmiştir.
Halen Türkiye genelinde birçok seçkin eğitim kurumunda eğitim konferansları düzenlemektedir.

Prof. Dr. Abdullah DİNÇKOL Doğuş Üniversitesi Rektörü

Prof. Dr. Abdullah Dinçkol, 1979 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdi. Staj sonrası, 1981-1985 yıllarında arasında hâkim olarak görev yaptı. 1988 yılında İstanbul Üniversitesi’nde Yüksek Lisansını, 1992 yılında Marmara Üniversitesi’nde Kamu Hukuku alanında Doktorasını tamamladı. 1987-1988’de İngiltere’de bilimsel çalışmalarda bulundu.

Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde Yardımcı Doçent ve Doçent unvanlarını elde etti. 2001 yılında Marmara Üniversitesi’nden ayrılan Prof. Dinçkol, çeşitli üniversitelerde Anabilim Dalı Başkanlığı, Dekan Yardımcılığı, Dekanlık, Rektör Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

Haziran 2014 tarihinde Doğuş Üniversitesi Rektörlüğü’ne atanan Prof. Dr. Abdullah Dinçkol’un yayınlanmış çok sayıda makalesi, bildirisi ve kitabı bulunmaktadır.

Events:
Doğru Tercihin Püf Noktaları

Prof. Dr. Mehmet Emin KARAHAN

İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünü bitirdi.

Aynı üniversitede inşaat mühendisliği hidrolik alanında yüksek lisansını, hidromekanik alanında doktorasını tamamladı.

İstanbul Beykent Üniversitesi Rektörlüğü görevini yürütmektedir.

Olcay ÇAKIR TURGUT Kadın Basketbol Oyuncusu

Olcay Çakır (d. 13 Temmuz 1993, İzmir), Türk kadın basketbol, Yakın Doğu Üniversitesi BGD oyuncusudur. 2013 yılında WNBA takımlarından New York Liberty tarafından draft edilerek, WNBA takımları tarafından draft edilen “İlk Türk Kadın Basketbolcusu” unvanını kazanmıştır. Fenerbahçe ile 2010-2011, 2011-2012, 2012-2013 TKBL Şampiyonlukları yaşamıştır. Ayrıca 2012-2013 sezonu Euroleague Kadınlar Avrupa Ligi Sekizli Finalleri’nde Fenerbahçe ile 2.lik başarısı elde etmiştir. 2016-2017 sezonu öncesinde BGD Basketbol takımına transfer olmuştur, bu transferin zamanlaması Fenerbahçe Erkek Basketbol takımının Berlin’de oynanan 2016 Final Four mücadelesi ile Kulüp Başkan’ı Aziz Yıldırım’ın Berlin’de bulunduğu vakte denk gelmesi transferi sansasyonel kılmış ve yerel basında bolca yer tutarak Fenerbahçe Spor Kulübü’nün tepkisine sebep olmuştur. Olcay Çakır A millî basketbol takımı adına 2015 Avrupa şampiyonasında Türkiye’yi temsil etmiştir.

Events:
Potanın Perileri

Kuanitra HOLLINGSVORTH Kadın Basketbol Oyuncusu

Kuanitra Holingsvorth (doğum 15 Kasım 1988) ABD asıllı Türk profesyonel basketbolcudur. 1.93 boyundaki oyuncu ayrıca WNBA’de Seattle Storm forması giymiştir. 2012’de Türk vatandaşlığına kabul edilerek Türkiye kadın millî basketbol takımında oynamaya hak kazanmıştır.[1]

Bahar ÇAĞLAR Kadın Basketbol Oyuncusu

Bahar Çağlar (d. 28 Eylül 1988, İzmir) Yakın Doğu Üniversitesi BDÜ oyuncusu.

Bahar Çaglar 28 Eylül 1988’de İzmir’de dogdu. ilk ve orta egitimini “Konak Esentepe Ögretmenler ve Şeker Mevhibe İlkögretim Okulu”nda tamamlayan Bahar basketbola da burda başladi. Daha sonra İnönü Lisesi’yle birlikte Türkiye 2.’si oldu. Ayni sene katildigi 1. Oguz Kaan Koleji ile Dünya 2.si oldular. Lise yillarinda ilk kez yildiz millî formayi sirtina geçiren Bahar, Genç ve Ümit Millî de olduktan sonra A Millî Takima çagirildi. 2006-2007 sezonunda All-Star’a seçilmiştir.

Events:
Potanın Perileri
Twitter:
@bhr9

Yrd. Doç. Dr. Mehmet ŞAKİROĞLU Psikolog

Mehmet Şakiroğlu, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Psikoloji bölümü mezunudur. Aynı bölümde klinik psikoloji yüksek lisansını tamamlamış ve doktor ünvanını almıştır. 2002-2012 yılları arasında ODTÜ Psikoloji Bölümü’nde öğretim elemanı olarak çalışmıştır. Stres, kaygı, depresyon, afet psikolojisi, mutluluk gibi konularda bir çok kongre bildirisi makale ve kitapları bulunmaktadır. İçişleri Bakanlığı, MEB, Emniyet Müdürlükleri, Adalet Akademisi ve benzeri kurumlara stres, motivasyon, başarı, kaygı ve öfke kontrolü eğitimleri vermektedir. 2008-2010 yılları arasında TRT Ankara Radyosunda dış yapımcı ve sunucu olarak kendi programını yapmış, halen Radyo ODTÜ’de “Benden Hoşlanıyorum” isimli psikoloji içerikli bir program sunmakta ve Kanal D “Doktorum” ile TRT’de “Günlük Rehber” programlarına düzenli konuk olarak katılmaktadır. 2008 yılında yazdığı “Mutsuzluğa Mahkumuz” isimli kitap 3, 2012 yılında yazdığı “Öfke (Öfkeyi Olumlu Kullanmak)” isimli kitap 6 baskı yapmıştır. Hastanelerin psikiyatri kliniklerinde 3,5 yıllık çalışma deneyimine ilaveten ODTÜ Psikoloji Bölümü kliniğinde 2005 yılından beri hasta görmektedir. Halen öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır.

Events:
Akılcı Duygu Kontrolü

Semra ERENER ÖZALÇIN Atlas Global

Semra Erener Özalçın currently serves as Chief Commercial Officer of Atlasglobal Airlines.Her main responsibility is to protect and serve the best interests of Atlasglobal in all relations and commercial / international agreements made with external organizations such as Foreign Civil Aviation Authorities, Domestic and Foreign Ministries, ICAO, AEA and IATA.

Op. Dr. Hüseyin URLU Avrasya Hospital

1950 yılında Dörtyol Hatay’da doğdu.Op.Dr.Hüseyin Urlu ilk ve ortaöğretimini Dörtyol’da, lise öğrenimini ise 1964-1967 yılları arasında Mersin Tevfik Sırrı Gür Lisesinde başarıyla tamamladı.1967’de İstanbul Tıp Fakültesi’ni kazanarak burada başlayan eğitim dönemini 1973 yılında tamamladı.1973-1975 yıllarında askerlik görevini tamamladıktan sonra Vakıf Gureba Hastanesi’nde Genel Cerrahi Uzmanlık eğitimini aldı, daha sonra aynı hastanede 4 yıl uzman olarak mesleğini sürdürdü.1984-1991 yıllarında Bahçelievler Erdem Yügen Kliniği’nde ve özel hastanelerde Genel Cerrahi Uzmanı olarak serbest çalıştı.

Events:
Sağlıkta Kalite

Gökhan BÜYÜKŞENGÜR TSPB Eğitim Koordinatörü

İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden 1989 yılında mezun oldu. 1991 yılında yine Kamu Yönetimi Bölümü’nde yüksek lisansını, 1998 yılında da Uluslararası Finans Bölümü’nde doktorasını tamamladı.

1989 yılında bankacılık alanında Töbank ile başladığı iş hayatında sırasıyla Kentbank, Bank Kapital, Sümerbank ile devam etti. 2002 yılında Turkish Yatırım A.Ş. Genel Müdürü olarak görev yaparken Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği’ne Lisanslama ve Sicil Tutma Bölüm Müdürü olarak geçti.

Events:
Finans Sektöründe Kariyer

Üner BEKÖZ

Özellikle havacılık eğitimleri konusunda çalışmalar yapan ve her yıl gerçekleştirdiği eğitimlerle, pilotaj eğitimine burslu öğrenciler kazandıran ELBA Havacılık Enstitüsü yöneticisi ve pilotlarından birisidir. Havacılık alanlarda yazılmış, pek çok üniversite ve uçuş okulunda ders kitabı olarak kullanılan eserlerin yanında, diğer bazı alanlarda da kitapları ve bilimsel yayınları bulunmaktadır. Eğitim Metodolojisi konusunda çalışmaları vardır ve 35 yıldır uçmaktadır.

Events:
Pilotlar Neden Üniforma Giyer

Ali Rıza ALTUNEL Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü

1965  Artvin  Şavşat  Erikli  köyünde   doğdu. İlkokulu  köyünde, Orta  ve  Liseyi  Artvin İmam-Hatip  Lisesinde   tamamladı. 1990 yılında Atatürk Üniversitesi   İlahiyat    Fakültesini  bitirdi. İstanbul   Aydın Üniversitesi’nde  İşletme  Yönetimi  üzerine Yüksek  Lisans yaptı. 

Sırası ile Mardin Savur ve Sinop Gerze’de imam hatiplik yaptı. Vatani görevini Komando Yedek Subay olarak tamamladı. Öğretmenliğe Bursa İznik İmam Hatip Lisesi Meslek Dersleri öğretmeni olarak başladı. Müdür Yardımcılığı ve Müdür olarak görev yaptı. Bursa Gürsu ilçesi Belediye Başkan Yardımcılığı, İstanbul Zeytinburnu Belediyesinde Başkan Yardımcılığı, Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcılığı ve Başkan Danışmanlığı görevlerinde bulundu. MEB Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğünde Daire Başkanı, Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nde Genel Müdür olarak görev yaptı. Birçok Vakıf ve Dernekte Başkan ve Başkan Yardımcılığı yapmaktadır. 

Halen Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü olarak görevine devam eden ALTUNEL evli ve bir çocuk babasıdır.

Events:
Hayat Boyu Eğitim

Mehmet Ali ERKUŞ Psikolog

Psikolog Mehmet Ali Erkuş, FMV Işık Üniversitesi İngilizce Psikoloji bölümünde lisans eğitimini tamamlamıştır.Performans ve spor psikolojisi, psikodrama, sanatla yaratıcılık, İK süreçleri gibi eğitimlerini tamamlamış, öğrencilik yıllarından itibaren sosyal psikoloji temelinde sosyal medya ve psikoloji üzerine çalışmalarda bulunmuş, araştırmalar yapmıştır. Ayrıca 2016 yılında EFPSA Train the Trainers Summer School programına katılarak EFPSA Trainer’ı olmuştur.

2012 yılında kurmuş olduğu ilk şirketinde organizasyon faaliyetleri yürütmüş daha sonraki yıllarda 400 kişilik bir organizasyonda iki yıl boyunca yönetim kurulu başkanlığı yapmıştır. 2015 yılında, Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi bünyesinde duyguların ağırlıklı olarak kullanılacağı yeni bir sosyal medya kanalı ve mobil uygulaması projesi için sekiz ay süreyle psikolojik araştırmalar yapmış, projenin psikoloji ile ilgili süreçlerini yürütmüştür. Halen Kim Psikoloji Kariyer İstihdam Merkezi bünyesinde Psikolog/İş Geliştirme ve Proje Uzmanı olarak çalışmalarına devam etmektedir. Kurumsal danışmanlık hizmeti talebiyle başvuran kurum ve kuruluşlara yönelik faaliyetleri koordine etmekte, projeler geliştirmekte ve uzmanlık alanlarında eğitimler vermektedir.

Onur AKIN Yurtdışı Eğitim Danışmanı

Onur AKIN, 31 Ocak 1989 tarihinde Ankara’da doğdu. İlk orta ve lise eğitimini Mersin’de tamamladı. Muğla Üniversitesi’nde Kamu Yönetimi Bölümü’nde lisans eğitimini tamamlayarak 2012 yılında mezun oldu.

İrlanda’da 3 ay süre boyunca dil eğitimi aldı. Amerika’daki ve İngiltere’deki üniversitelerin 2014-2017 tarihleri arasında  düzenlemiş oldukları çeşitli temsilci programlarına katıldı. 2013 yılının sonundan itibaren Atlas Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı’nda önce Kurumsal İletişim Sorumlusu, sonrasında Eğitim Danışmanı Asistanı ardından Eğitim Danışmanı olarak çalıştı. Halen Atlas Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı’nda Yurtdışı Eğitim Danışmanı olarak görevine devam etmektedir.

Events:
Yurtdışında Dil ve Üniversite Eğitimi

Mesut SABANCI genctercih.com Editörü

Doğum Yeri Tarihi: 1978 Erzincan
Mezuniyet Yeri Tarihi: İstanbul Üniversitesi Felsefe Bölümü 2000
İş Deneyimi: 1996-2004 yılları arasında özel sektörde çeşitli mesleklerde çalışmıştır. 2004 yılından bu
güne MEB bünyesinde Rehber Öğretmen olarak görev yapmaktadır.
Uzmanlaştığı Alanlar: Merkezi Sınavlar, Üniversite Tercihleri, Meslek Seçimi, Kariyer Planlama.
Verdiği Eğitimler: İstanbul, Kocaeli, Edirne, Bilecik illerinde lise rehber öğretmenlerine ‘Üniversite
Tercih Kursu’ eğitimini vermiştir. İstanbul ve Kocaeli’nde eğitimcilere ‘Tercih Danışmanlığı’ ve ÖSYS
bilgilendirme eğitimleri (ücretsiz şekilde) yapmaktadır.
genctercih.com editörüdür. Türkiye’nin eğitim sorunlarının çözümü üzerine yazıları bulunmaktadır.

Events:
Yeni Sistemde Üniversite Tercih Danışmanlığı

Orhan GÖK Havacılık Eğitmeni

Orhan GÖK 1967 yılında Antalya’da doğmuş ve ilk, orta ve meslek lisesi (Motor bölümü) eğitimlerini Antalya’da tamamlamıştır. Gençlik yıllarında THK da paraşütçülük ve planör pilotluğu eğitimlerini almıştır. 1986 yılında Kara Havacılık Komutanlığına katılmış ve Uçak ve Helikopter Bakım ve uçuş teknisyeni olmuştur. 2008 yılına kadar muhtelif kara havacılık birliklerinde görev yapmış ve 2008 yılında emekli olmuştur. TSK de 4000 saate varan uçuş tecrübesi ve toplamda ABD ve Avrup’ada 2,5 yılı kapsayan yurt dışı eğitimleri ile sivil havacılık camiasına katılarak Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünden B1.1 hava aracı bakım mühendisi lisansını almıştır. Hali hazırda da muhtelif sivil havacılık firmalarında hava aracı bakımı ve bakım yönetimi konusunda görevine devam etmektedir. Ayrıca Gökjet Havacılık Lisesi’nin Teknik eğitim koordinatörlüğünü yürüterek havacılık eğitimleri konusunda öğrencilere ve öğretmenlere destek vermektedir. Orhan GÖK evli ve 4 çocuk, 1 torun sahibidir.

Events:
Sivil Havacılık

Serkan EKMEN Eğitimci Yazar

Selçuk Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği Bölümünden sonra Yeditepe Üniversitesinde Eğitim Yönetimi ve Denetimi Alanında Yüksek Lisans Yapmıştır.

Yarı Profesyonel İzci Lideri ve Kamp Koordinatörüdür.

Engel Yok, Kampçılık ve İzcilik, İzcinin El Kitabı ve Ayağa Kalk isimli 4 kitabı vardır.

Ulusal ve yerel basında yazıları yayınlanmakta, Televizyon ve Radyo Programlarına uzman konuşmacı olarak katılmaktadır.

Birçok sivil toplum kuruluşunda aktif olarak görev alan ve sosyal sorumluluk projelerinde yer alan Serkan EKMEN Oku Düşün Derneği Genel Başkanıdır.

Events:
Eğlenceli ve Verimli Ders Çalışma Teknikleri

Meryem ARSLAN GÜRSOY Eurodesk

Meryem Arslan Gürsoy 1980 Artvin’in Yusufeli ilçesi Yamaçüstü köyünde dünyaya geldi. İlkokul 3. sınıfa kadar Yamaçüstü Mustafa Pehlivan ilkokulunda okuyan Arslan öğrenimine babasının tayini ile birlikte Artvin’in Murgul ilçesi Damar beldesinde tamamladı. Arslan ilkokul 4. sınıfta okulun tiyatro ve müzik bölüne kayıt olarak sahne ve ses eğitimi aldıktan sonra ilkokul 5. sınıfta yaklaşık 5.000 kişilik salonda tiyatro oynamış ve Türk Halk Müziği söylemiştir. Sahne hayatına bu dönemde başlayan Arslan orta ve lise öğrenimini Artvin İmam Hatip Lisesi’nde tamamlamıştır. Lise döneminde ise camilerde vaizlik yapmış ve Artvin halkının takdirini kazanmıştır. 1999 yılında liseden mezun olan Arslan 28 Şubat kararları ile hayalini kurduğu üniversiteye çok geç ulaşmıştır. Arslan 2004 yılına kadar Artvin’de özel bir şirkette çalışarak hem aile ekonomisine katkıda bulunmuş hemde dersane masraflarını kendi karşılayarak üniversiteye hazırlanmayı hiç bırakmamıştır. 2004 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi’ni tam burslu kazanan Arslan Halkla İlişkiler ve Uluslar arası İlişkilerden mezun olmuştur. Öğrencilik döneminde İngiltere’nin Cambrige şehrinde dil eğitimi almış,okuldan mezun olduktan sonra ise Erasmus+ gençlik değişimleri ile İtalya’nın Pardonene şehrinde Erasmus+ eğitimi almıştır.2010-2011 yıllarında Akdeniz Holding de Halkla İlişkiler Müdürlüğü yapan Arslan ,2011 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesinde Dış İlişkiler Müdürlüğü’nde heyet ağırlamaları yapmıştır.  2012 yılında evlenen  Arslan 4 yaşında dünya tatlısı bir kızı vardır 2012 yılında Erasmus+ programlarından  İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin faydalanabilmesi için çalışma başlatan Arslan 2013 yılında İBB Eurodesk’i kurmuş, ardından 2014 yılında ise  İBB Avrupa Gönüllü Hizmeti (AGH ) akreditasyonunu gerçekleştirmiştir.  İBB Eurodesk ve AGH Koordinatörü Arslan görevine İBB Gençlik ve Spor müdürlüğünün çatısı altında sürdürmektedir.

Arslan derki; sevgili gençler hayal kurun, çekinmeyin, ezilmeyin, dik durun sizden daha onurlu ,daha zeki bir millet gençlik yok bu dünyada. Yeter ki gayret edin kendinize güvenin.

Kariyer ve Eğitim günlerinde rotanızı yeniden çizeceksiniz. Sizlere Avrupa’da hiç para harcamadan bir yıla kadar nasıl gönüllü projelerde yer alacağınız ve  gençlik değişim projeleri hakkında bilgi verilecektir.

Events:
Avrupa Fırsatlarına İBB Eurodesk ile Ulaşın

Suna VAROL CÖRÜT Disleksi Öğrenme Güçlüğü Derneği

1978 Ordu doğumludur.Evli ve üç çocuk annesidir.1997 yılında hemşire olarak mezun olduktan sonra  çeşitli sağlık kuruluşlarında hemşire olarak görev yapmış 2001 yılında Malatya iline ataması yapılarak hemşirelik görevine kamuda devam etmiştir. 15 yıl ameliyathane hemşiresi olarak çalışmış bu süre içinde bir özel hastanenin  ameliyathanesinin kurulumunda yer almış ,birde eğitim araştırma hastanesinin ameliyathane kurucu ve sorumlu hemşireliği görevlerini yürütmüştür.2014-2015 Yılları arasında Hastane Tıbbi Sarf Medikal Depo Amirliği görevini yürütmüş çocuğunun sağlık sorunları nedeniyle bu sahadan ayrılmıştır.Halen İstanbul Mehmet Akif Ersoy Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kreş ve Gündüz Bakım Evi Müdürlüğü görevine devam etmektedir.

Bir çok sertifikalı eğitim programına katılmış ,sempozyum ,kongre ve çalıştay organizasyonunda yer almıştır.Aynı zamanda ilk yardım eğitici eğitmenidir.Akademik öğrenimini İstanbul Üniversitesi Acil Afet Yönetimi ve Atatürk Üniversitesi Çocuk Gelişimi bölümlerine eş zamanlı olarak devam ettirmektedir.

Mahmut GEDİZ Gezgin Fotoğrafçı

1988 yılında Manisa doğdu. İstanbul’da Marmara Üniversitesi Reklam ve Halkla İlişkiler bölümünden mezun oldu. Üniversitenin ilk yıllarından itibaren çalışma hayatına atıldı. Görsel ve dijital medya alanında bir çok farklı şirkette çalıştı. Fotoğraf alanında ulusal ve uluslar arası bir çok yarışmada ödüller aldı. Ayrıca yurt içinde ve yurt dışında fotoğraf sergileri gerçekleştirdi. 2012 yılında fotoğraf ve reklam projesi için iki aylığına Afrika’ya çekime gitti. Afrika seyahatinden sonra gelen teklifler neticesinde 20’ye yakın ülkeye seyahat edip projeler gerçekleştirdi. Bu seyahatlerini takipçilerinin koyduğu isim olan ‘’Uçan Adam’’ mahlasıyla dijital dünyada yayınlamaya başladı. Şu anda bir yandan Uçan Adam projesinde seyahat
etmeye ve içerik üretmeye devam ederken bir yandan İlay Reklam Ajansı’nda ortak ve genel koordinatör olarak çalışmaya devam ediyor.

Zeynep MAÇKALI Klinik Psikolog

Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden lisans derecesini alan Zeynep Maçkalı, daha sonra Okan Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı’nı tamamlamıştır. Şu anda Hacettepe Üniversitesi Klinik Psikoloji Doktora Programı’na devam etmektedir. Alanda çalışmaya 2007 yılında Alternatif Gelişim Projesi’nde stajyer olarak başlamıştır. 2008 yılı Haziran ayında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Sağlığı Merkezi’nde psikolog olarak çalışmaya başlamıştır. Burada yetişkin, çocuk ve ergenlere bireysel psikolojik danışmanlık vermiş, ayrıca öfke kontrolü ve olumlu ebeveynlik becerileri üzerine grup çalışmaları yapmıştır. Bu sırada EMDR-I, Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi, CETAD Cinsellik ve Cinsel Tedaviler Eğitimi (1. ve 2. Modül), Deneyimsel Oyun Terapisi,  Kısa Süreli Oyun Terapisi gibi eğitimlere katılmıştır. Merkez bünyesinde verilen eğitimlerin haricinde Doç. Dr. Nita Scherler tarafından verilen Gestalt Temel Eğitim Programı’nı ve Yrd. Doç. Dr. Nevin Eracar tarafından verilen Sanatla Terapi ve Yaratıcılık Eğitimi’ni tamamlamıştır.

Events:
Okulda Psikoloji ve Yaratıcılık

Çiğdem KOÇ Amerikan Kültür YDK

1984’te Bursa’da doğdu.Lise öğrenimini 2002 yılında BursaOrhangazi Süperlise’de tamamladı.2010 yılında Cyprus International Univesity   Fen-Edebiyat Fakültesi, İngiliz Dili ve Edebiyatı(İngilizce)’den mezun oldu.2009-2010 yılları arasında Marmara Üniversitesi Eğitim fakültesinde İngilizce Öğretmenliği üzerine formasyon aldı.2009-2010 yılları arasında akademik görevine İto Anadolu Meslek Lisesinde başladı. 2010-2011 yılları arasında Sınav Eğitim kurumunda İngilizce Öğretmenliği yaptı.2012 yılında  Birikim Eğitim kurumunda İngilizce Öğretmenliği ve zümre başkanlığıyaptı.2015 yılında Zeytinburnu Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursunu açtı.2016 yılında ise İstanbul Bilim Kolejinde İngilizce Öğretmenliği görevine devam etti.2016 yılında OTA(Oxford Öğretmen Sertifikası)aldı.2017 yılında ise  PİLGRİMuluslararası öğretmen yetiştiriciliği yetkinlik sertifikasını aldı.Aynı zamanda ingilizce öğrenme ve öğretme amacı ile yurt içi ve yurt dışı drama yazımı ve öğreticiliği ile ilgili çeşitli sertifikaları bulunmaktadır.Halen Zeytinburnu Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursunda kurucu müdür olarak görevine devam etmektedir.

Events:
İngilizcenin Önemi

Buğra YÜKSEL KODPİT Teknoloji

2014 yılında Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği bölümünden mezun olmuştur. Yüksek lisansına Pamukkale Üniversitesinde devam eden Yüksel, halihazırda KODPİT TEKNOLOJİ AŞ. Genel Müdürlüğünü yürütmekte olup, yazılım geliştirme uzmanı, öğretim teknoloğu, beyaz şapkalı hacker, eğitmen ve yerli yazılımlar gönüllüsüdür. Eğitim alanında yaptığı çalışmalar, ülkemiz genelinde büyük eksikliği bulunan erken yaşta kodlama alanına yönelmesine neden olmuştur. Bu ihtiyacın giderilmesi adına “Hacker Can” %100 milli kodlama eğitimi platformunu geliştirmiştir. M.E.B. Eğitim Teknolojileri Zirvesinde milli yazılım ve kodlama eğitimi konulu sunumlar gerçekleştirmiş olup, kodlama eğitimi alanında, ülke genelinde bir çok proje ile birlikte, Gençlik ve Spor Bakanlığına ait KOD ADI 2023 projesinin genel koordinatörlüğünü yürütmektedir.

Events:
%100 Milli Gelecek, Yerli Yazılımla Gelecek

Dilek AY Dijital Medya Uzmanı

Dilek AY, dijital dünyaya 2012 yılı Beykent Üniversitesi’nden mezuniyetiyle beraber hızlı bir adım attı. E-ticaret yöneticisi olarak çalışmalara başladığı sırada aldığı ileri düzey eğitimle beraber dijital medya sektörüne giriş yaptı. 2014 yılında kurucu ortak olarak dijital ajans açılışıyla ilk girişimciliğini göstermiştir. Kısa süre içerisinde birçok proje ve marka için dijital pazarlama çalışmaları gerçekleştirmiştir.

Devam eden süreçte markalara verdiği danışmanlıkların yanı sıra Bilge Adam Akademi “Dijital Medya Uzmanlığı” bölümünde eğitmen olarak göreve başlamıştır. 3 yılı aşkın süredir verdiği eğitimlerde birçok öğrenci mezun etmiş, çeşitli seminerler ve organizasyonlarda yer almıştır.

Events:
Dijital Medya’da Kariyer

Selim ETGER Pilot

Güncelleniyor…

Events:
Model Uçak: Türk ve Dünya Havacılığına Kısa Bir Bakış

Eray ERTEN Makine Mühendisi

1984 İstanbul Doğumluyum, Uludağ Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 4B Mühendisliği 4 yıl önce Amerika’daki KickStarter Bağış kampanyasından sonra kurduk. Türkiye’nin ilk yerli 3 boyutlu yazıcılarını üreten firmayız. Bu markayla 19 ülkeye satış yapıyoruz. Türkiye’nin bu alanda ilk girişimcilik ve mühendislik adımlarını atan kişileriz.

Events:
3 Boyutlu Teknolojiler ve Girişimcilik