Op. Dr. Hüseyin URLU Avrasya Hospital

1950 yılında Dörtyol Hatay’da doğdu.Op.Dr.Hüseyin Urlu ilk ve ortaöğretimini Dörtyol’da, lise öğrenimini ise 1964-1967 yılları arasında Mersin Tevfik Sırrı Gür Lisesinde başarıyla tamamladı.1967’de İstanbul Tıp Fakültesi’ni kazanarak burada başlayan eğitim dönemini 1973 yılında tamamladı.1973-1975 yıllarında askerlik görevini tamamladıktan sonra Vakıf Gureba Hastanesi’nde Genel Cerrahi Uzmanlık eğitimini aldı, daha sonra aynı hastanede 4 yıl uzman olarak mesleğini sürdürdü.1984-1991 yıllarında Bahçelievler Erdem Yügen Kliniği’nde ve özel hastanelerde Genel Cerrahi Uzmanı olarak serbest çalıştı.

1989 yılında Çamlık Hastanesi’ni kurmak üzere çalışmalara başladı.Dr.Tahsin Bardakçı ile URBA Sağlık Tesisleri Sanayi ve Ticaret A.Ş kurdular.1992’de 56 yataklı olarak faaliyete geçen Çamlık Hastanesi’nde Genel Cerrahi Uzmanı ve Başhekim olarak görevini sürdürdü.

URLU  kardeşler olarak 1996-1998 yıllarında Avrasya Hastanesi’nin proje ve kuruluş çalışmalarını yürütmeye başladı. 1998’de Zeytinburnu Avrasya Hastanesi 100 yataklı olarak faaliyete başladı.2012 yılında hizmet alanlarını genişleterek hastanenin ek binasını hizmete sundu.Hastane 135 yataklı ve bunun 51’i yoğun bakımünitesi olan bir hastaneye dönüştü.Avrasya Hastanesi çok geniş branşta hizmet veren bir kuruluş olarak ,kısa sürede başarıyı yakaladı.Türkiye’nin İlk ruhsatlandırılmış Onkoloji Merkezi’ne  sahip. Radyasyon Onkolojisi ve Medikal Onkoloji  bölümleri var.İnvaziv kardiyoloji, kalp ve damar cerrahisi,mikrocerrahi el cerrahisi,beyin cerrahisi gibi cerrahi branşlarda hizmet vermektedir.

Op.Dr.Hüseyin Urlu,2013’de Gaziosmanpaşa Küçükköy’de yeni bir hastane çalışmalarına başlayarak, Temmuz 2016 yılında 31.500 m2’lik bir alanda 200 yatak kapasiteli olarak Gaziosmanpaşa Avrasya  Hastanesi’ni yine Urlu kardeşler ve yeğenlerininde katkısı ile hizmete açtı.Halen Çamlık Hastanesi ve Avrasya Hastaneleri ortaklığı ve Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı sürdürmektedir. Op.Dr.Hüseyin Urlu yurtdışında birçok ülkede seyahat etmiş ve buradaki bilimsel teknolojik gelişmeleride sürekli takip ederek hastanelerine ileri  teknolojiyi  taşımıştır.Ülkenin sağlık turizminde önemli bir yere gelmesi sebebiyle özellikle Avrupa,Ortadoğu,Balkan,Kafkas,Kuzey Afrika ülkelerinden hastaneleri tercihle gelen hastaların karşılanacağı Uluslararası Hasta Servisini hastanelerinde kurmuştur.

Başarılı bir iş adamı olmanın yanı sıra, bir hekim olarak mesleğine yıllarını vermiş ve başarılı bir çok tedavilere imza atmıştır.Meme hastalıkları,meme kanseri ,safra kesesi ve safra yolları hastalıkları,mide bağırsak kanserlerive hastalıkları,tiroid kanserleri ve tiroid hastalıkları vs. tedavi ve operasyonlarına  özellikle ilgi duyup  sayısız ameliyatlar yapmıştır.

Op.Dr.Hüseyin Urlu insan sağlığına yaptığı bu çalışmalarının dışında bir çok kalıcı eserler var etmiştir.Düzenlediği Onkoloji Konseyleriyle her hafta farklı branşlardan meslektaşlarıyla bir araya gelerek hastalara en doğru tedavi yöntemlerini sunmak için fikir alışverişleri yapmaktadır. 18 yıldır süren Avrasya Sağlık Dergisi önemli yapıtlarından biridir.Bu dergilerde ve televizyonlarda sağlık programları ile birçok hastalıkların belirtilerinden doğru tedavi yöntemlerinden bahsederek tüm topluma,meslektaşlarına bilgi aktarılmasına vesile olmuştur.Her hafta hekimler eşliğinde,branşlararası eğitimler düzenleyerek halkın bu seminerlere katılmasıyla sağlıkta bilinçli bireyler var etmeyi amaçlamıştır.

Tüm bunların dışında sosyal sorumluluk projelerininde önemli isimlerinden biri olan URLU,

-OHSAD (Özel Hastaneler ve Sağlık Kuruluşları Derneği) kurucu üyelerinden olmakla birlikte, bir müddet OHSAD genel başkan yardımcılığı yaptı.

-Türkiye Sigarayla Savaşanlar Derneği’nin yönetim kurulu üyesidir

-HATİAB ( Hataylı İş Adamları ve Bürokratları) derneği yönetim kurulu üyesi ve kurucularından olup,ilk dönem kendisine onursal başkanlık verilmiştir.

Events:
Sağlıkta Kalite