Meryem ARSLAN GÜRSOY Eurodesk

Meryem Arslan Gürsoy 1980 Artvin’in Yusufeli ilçesi Yamaçüstü köyünde dünyaya geldi. İlkokul 3. sınıfa kadar Yamaçüstü Mustafa Pehlivan ilkokulunda okuyan Arslan öğrenimine babasının tayini ile birlikte Artvin’in Murgul ilçesi Damar beldesinde tamamladı. Arslan ilkokul 4. sınıfta okulun tiyatro ve müzik bölüne kayıt olarak sahne ve ses eğitimi aldıktan sonra ilkokul 5. sınıfta yaklaşık 5.000 kişilik salonda tiyatro oynamış ve Türk Halk Müziği söylemiştir. Sahne hayatına bu dönemde başlayan Arslan orta ve lise öğrenimini Artvin İmam Hatip Lisesi’nde tamamlamıştır. Lise döneminde ise camilerde vaizlik yapmış ve Artvin halkının takdirini kazanmıştır. 1999 yılında liseden mezun olan Arslan 28 Şubat kararları ile hayalini kurduğu üniversiteye çok geç ulaşmıştır. Arslan 2004 yılına kadar Artvin’de özel bir şirkette çalışarak hem aile ekonomisine katkıda bulunmuş hemde dersane masraflarını kendi karşılayarak üniversiteye hazırlanmayı hiç bırakmamıştır. 2004 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi’ni tam burslu kazanan Arslan Halkla İlişkiler ve Uluslar arası İlişkilerden mezun olmuştur. Öğrencilik döneminde İngiltere’nin Cambrige şehrinde dil eğitimi almış,okuldan mezun olduktan sonra ise Erasmus+ gençlik değişimleri ile İtalya’nın Pardonene şehrinde Erasmus+ eğitimi almıştır.2010-2011 yıllarında Akdeniz Holding de Halkla İlişkiler Müdürlüğü yapan Arslan ,2011 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesinde Dış İlişkiler Müdürlüğü’nde heyet ağırlamaları yapmıştır.  2012 yılında evlenen  Arslan 4 yaşında dünya tatlısı bir kızı vardır 2012 yılında Erasmus+ programlarından  İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin faydalanabilmesi için çalışma başlatan Arslan 2013 yılında İBB Eurodesk’i kurmuş, ardından 2014 yılında ise  İBB Avrupa Gönüllü Hizmeti (AGH ) akreditasyonunu gerçekleştirmiştir.  İBB Eurodesk ve AGH Koordinatörü Arslan görevine İBB Gençlik ve Spor müdürlüğünün çatısı altında sürdürmektedir.

Arslan derki; sevgili gençler hayal kurun, çekinmeyin, ezilmeyin, dik durun sizden daha onurlu ,daha zeki bir millet gençlik yok bu dünyada. Yeter ki gayret edin kendinize güvenin.

Kariyer ve Eğitim günlerinde rotanızı yeniden çizeceksiniz. Sizlere Avrupa’da hiç para harcamadan bir yıla kadar nasıl gönüllü projelerde yer alacağınız ve  gençlik değişim projeleri hakkında bilgi verilecektir.

Events:
Avrupa Fırsatlarına İBB Eurodesk ile Ulaşın