Hakan BİLGİN Tiyatro ve Sinema Oyuncusu

1967 yılında Samsun da doğmuştur. Evli ve Derin adında bir oğlu bulunmaktadır. Ortaokulda iken Ordu Belediyesi Karadeniz Tiyatrosunda ilk sahne deneyimi gerçekleşmiştir.Üniversite yıllarımda da amatör tiyatro çalışmalarım devam etmiştir.
Ordu lisesi ardından izmir 9 eylül ünüversitesi işletme fakültesini bitirmiş olup, 1990 yılında Ortaoyuncularla profesyonelliğe adım atmıştır.
1990-1996 yılları arasında ”Güle Güle Godot”, ‘Seyircili Seyir Defteri’, ‘Köhne Bizans Operası’, ‘Üç Kurşunluk Opera’ adlı oyunlarda oynamıştır. İlk kez 1998-1999 sezonunda ‘Biz Evrimi Çok Sevmiştik’ adlı oyunla katıldığı e.s.e.k tiyatro topluluğunun ‘Üçüncü Türden Yakın İlişkiler’ oyununda da rol almıştır.
1999-2000 sezonunda ise Beşiktaş Belediye Tiyatrosu bünyesinde ‘Yaygara’ adlı oyunda oynadım. Daha sonra orta oyuncularda ,”uzun donlu kişot” isimli oyunla tekrar yer almıştır. E.s.e.k.’ le daha sonra “3. tür 2”,”27 numara”, “ tanrım beni baştan yarat”,”kaygan zemin” ve su an oynanılan “3.tür başlangıç” oyunu ile tiyatro çalışmalarına devam etmektedir…televizyonda ise ‘Yılan Hikayesi” ve “Aşkım Aşkım”,dizileri ile başlayan daha sonra “Alacakaranlık” , ”Baba” ‘Efsane’ “açık mutfak”,”her şey yolunda merkez” gibi bir çok tv dizisinde yer almıştır.
Sinema filmi olarak; “Eşkıya”,”Recep İvedik” ”Avanak kuzenler”,”çakallarla dans”1, 2,3,4 de yer almıştır. Fox tv de “Gece Gece Hakan Bilgin” tv programını sunmuştur. TOÇEV’le 16 sene önce tanışmış olup, gönüllü olarak çocuk tiyatrolarında çalışmaya başlamıştır. Şu anda TOÇEV’de profesyonel olarak çalışmaya devam etmektedir.

Seminerlerinde ön yargılar üzerinde duran Hakan Bilgin, güne pozitif başlamanın önemine dikkat çekmektedir. Sabah kalkındığında elini yüzünü yıkadıktan sonra aynaya bakarken bile gülümseyerek bakmanın önemini vurgulayarak, bunun güne pozitif başlamayı sağlayacağını ve gülümseyen yaklaşımın ise özgüvenini göstereceğine değiniyor. Özgüven ile kendini fark etmeye özen gösterilmesi uyarısında bulunuyor.
Farkındalığımız arttıkça mutlu olacağımızı, anı yaşayıp mutlu olamayacağımızı, geçmiş ve gelecek arasında sıkışıp kalacağımızdan dolayı anı asla yakalayamayacağımızı belirtiyor.

Vi